SAFRA-STTA

Past Champions

2019

Men’s Veteran Team

1st – Sunsports Team 16
2nd – Sunsports Team 17
3rd – Sunsports Team 15 & Safra B

Men’s Team

1st – Safra Red
2nd – Sunsports Team 3
3rd – Sunsports Team 6 & Safra Blue

Boys’ Under 9

1st – Lian Yun Hao
2nd – Seah Shih Luck Benaiah
3rd – Lai Yu Jit Rio & Edan Le

Girls’ Under 9

1st – Janelle Chiang Rui En
2nd – Lee Mei Lin
3rd – Loy Ming Ying & Xu Xin Ran

Boys’ Under 12

1st – Nicholas Tan
2nd – Yang Ze Yi
3rd – Ng Hong Siu Aron & Wong Yi Cheng Jaevier

Girls’ Under 12

1st – Lee Eng Kee Eudora
2nd – Alyssa Oh Ying Shin
3rd – Liu Man Yu & Pey Kee Yen

Boys’ Under 15

1st – Ng Daniel
2nd – Tan Zhao Ray
3rd – Jong Yik Kiat & Xu Han

Girls’ Under 15

1st – Tan Zhao Yun
2nd – Chan Lu Wen
3rd – Lynel Chiang & Wang Yining Marianne

Boys’ Under 18

1st – Chia Jun Yuen
2nd – Chong Xin Le Nicholas
3rd – Dominic Koh Song Jun & Shi Kexun

Girls’ Under 18

1st – Tan Zhao Yun
2nd – Koh Kai Xin Pearlyn
3rd – Lim Shiying Natalie & Chan Lu Wen

2018

Veteran

1st – Bernard Tan Leng Joo
2nd – Lim Kheng Yong
3rd – Xu Yang & Ng Kian Chye

Men’s Team

1st – Singapore Sports School Alumni
2nd – Singapore Sports School Red
3rd – Sunsports 6 & Sunsports 1

Boys’ Under 9

1st – Ong Yi Dong
2nd – Dylan Soh Sheng Kai
3rd – Manyong Koh Yik Yong & Jayden Chay

Girls’ Under 9

1st – Janelle Chiang Rui En
2nd – Naomi Lum En Xi
3rd – Peh Gesele & Xu Yuqing

Boys’ Under 12

1st – Quek Yong Izaac
2nd – Nicholas Tan
3rd – Jayden Tan Kai Yang & Lim Heng Yi Dwayne

Girls’ Under 12

1st – Ser Lin Qian
2nd – Chan Lu Wen
3rd – Mok Hoi Ching Jacy & Tricia Ong Zi Qing

Boys’ Under 15

1st – Shi Kexun
2nd – Andy Wong Yan Kai
3rd – Nicholas Chong Xin Le & Ng Daniel

Girls’ Under 15

1st – Zhou Jingyi
2nd – Tan Zhao Yun
3rd – Sun Zihan & Mok Hoi Ching Jacy

Boys’ Under 18

1st – Koen Pang Yew En
2nd – Gerald Yu Zong Jun
3rd – Josh Chua Shao Han & Sean Ang Teng Han

Girls’ Under 18

1st – Goi Rui Xuan
2nd – Wong Xinru
3rd –  Tan En Hui & Zhou Jingyi

2017

Veteran

1st – Tan Ann Jee
2nd – Ivan Chua Min Lip
3rd – Eddie Wooi Kong Beng & Xu Yang

Men’s Team

1st – Safra Red
2nd – Sunsports 6
3rd – Sunsports 1 & Safra White

Boys’ Under 9

1st – Zhou Jing He
2nd – Jeremiah Pang Yu Yang
3rd – Ong Yi Dong & Loy Xing Yao

Girls’ Under 9

1st – Tang Wei Lin Jessica
2nd – Eudora Lee Eng Kee
3rd – Joeunn Seow Xiao En & Ong Yu Ting

Boys’ Under 12

1st – Quek Yong Izaac
2nd – Tan Zhao Ray
3rd – Leow Yu Leong & Xu Han

Girls’ Under 12

1st – Ser Lin Qian
2nd – Zhou Jingyi
3rd – Wang Yining Marianne & Chan Lu Wen

Boys’ Under 15

1st – Koen Pang Yew En
2nd – Sean Ang Teng Han
3rd – Dominic Koh Song Jun & Andy Wong Yan Kai

Girls’ Under 15

1st – Zhou Jingyi
2nd – Ser Lin Qian
3rd – Idys Koh Gaoh Cai & Tan Zhao Yun

Boys’ Under 18

1st – Koen Pang Yew En
2nd – Ethan Poh Shao Feng
3rd – Beh Kun Ting & Chia Shing Kee

Girls’ Under 18

1st – Wong Xinru
2nd – Goi Rui Xuan
3rd –  Eunice Lim Zoe & Idys Koh Gaoh Cai

2016

Veteran

1st – Yieh Kun Poh
2nd – Eddie Wooi Kong Beng
3rd – Lim Kim Seng & Richard Wen

NS Men

1st – Safra Red
2nd – Sunsports 6
3rd – Sunsports 1 & Safra White

Boys’ Under 9

1st – Cheng Xizhe
2nd – Aron Ng Hong Siu
3rd – Zhou Jing He & Nicholas Tan

Girls’ Under 9

1st – Ong Yu Ting
2nd – Sun Ronglu
3rd – Joeunn Seow Xiao En & Chua Jia Yu

Boys’ Under 12

1st – Ng Daniel
2nd – Benjamin Hee Yong Xin
3rd – Huang Sikai & Max Toh

Girls’ Under 12

1st – Zhou Jingyi
2nd – Tay Zhao Yun
3rd – Wang Yining Marianne & Chloe Tan Yong Han

Boys’ Under 15

1st – Joseph Hee Yong En
2nd – Gerald Yu Zong Jun
3rd – Beh Kun Ting & Koen Pang Yew En

Girls’ Under 15

1st – Wong Xinru
2nd – Pearlyn Koh Kai Xin
3rd – Idys Koh Gaoh Cai & Jassy Tan Li Lin

Boys’ Under 18

1st – Beh Kun Ting
2nd – Lucas Tan
3rd – Ethan Poh Shao Feng & Ryan Goh Shao Feng

Girls’ Under 18

1st – Ang Wan Qi
2nd – Linda Zeng Ziyue
3rd – Eunice Lim Zoe & Tay Hui Wen

2015

Veteran

1st – Yieh Kun Poh
2nd – S B Naidu
3rd – Low Chee Seng & Andrew Tan Ann Jee

NS Men

1st – Sunsports 6
2nd – Sunsports 1
3rd – Safra Red & Safra White

Boys’ Under 9

1st – Izaac Quek Yong
2nd – Nicholas Lim Jun Jie
3rd – Xu Bing Xian & Rayan Tan

Girls’ Under 9

1st – Ser Lin Qian
2nd – Chan Lu Wen
3rd – Lynel Chiang & Mok Hoi Ching Jacy

Boys’ Under 12

1st – Wong Yan Kai Andy
2nd – Chia Jun Yuen
3rd – Beh Bing Zi & Ong Yang En Regis

Girls’ Under 12

1st – Zhou Jingyi
2nd – Tay Hui Xin
3rd – Janine Chew & Tan Zhao Yun

Boys’ Under 15

1st – Gerald Yu
2nd – Joseph Hee Yong En
3rd – Dominic Koh Song Jun & Chia Shing Kee

Girls’ Under 15

1st – Zermaine Nicole Lew
2nd – Pearlyn Koh
3rd – Goi Rui Xuan & Tay Hui Wen

Boys’ Under 18

1st – Yin Jin Yuan
2nd – Goh Shao Feng Ryan
3rd – Ethan Poh Shao Feng & Josh Chua Shao Han

Girls’ Under 18

1st – Ang Wan Qi
2nd – Koh Jing Wen Monica
3rd – Zhang Wan Ling & Tay Hui Wen

2014

Veteran

1st – Yieh Kun Poh
2nd – Tan Ann Jee
3rd – Leong Kam Meng & Tay Wei Hun

NS Men

1st – Sunsport 6
2nd – Safra White
3rd – Safra 1 & Safra Red

Boys’ Under 9

1st – Tan Zhao Ray
2nd – Zhao Jin Lang
3rd – Ryan Lim Shuen Kai & Xu Han

Girls’ Under 9

1st – Zhou Jing Yi
2nd – Ser Lin Qian
3rd – Jade Ng & Tan Zhao Yun

Boys’ Under 12

1st – Pang Yew En Koen
2nd – Ang Teng Han Sean
3rd – Andy Wong Yan Kai & Joseph Hee Yong En

Girls’ Under 12

1st – Koh Gaoh Cai Idys
2nd – Low Min Yi
3rd – Jassy Tan & Lu Hua Yu

Boys’ Under 15

1st – Poh Shao Feng Ethan
2nd – Lye Jun Wei Bradley
3rd – Chia Shing Kee & Yu Zong Jun Gerald

Girls’ Under 15

1st – Eunice Lim Zoe
2nd – Linda Zeng Zi Yue
3rd – Janelle Teo & Zermaine Nicole Lew

Boys’ Under 18

1st – Yin Jin Yuan
2nd – Tan Rong Jun Daryl
3rd – Goh Shao Feng Ryan & Tan Lucas

Girls’ Under 18

1st – Ang Wan Qi
2nd – Zermaine Nicole Lew
3rd – Linda Zeng Zi Yue & Zhang Wan Ling

2013

Boys’ Under 9

1st – Huang Sikai
2nd – Foo Fang Jun Jaedon
3rd – Hee Yong Xin Benjamin & Ong Yang En Regis

Girls’ Under 9

1st – Koh Zhi Wei Cheryl
2nd – Choo You Le Skylar
3rd – Pang Tyang Thu & Than Yue En Julia

Boys’ Under 12

1st – Yu Zong Jun Gerald
2nd – Chua Shao Han Josh
3rd – Koh Wei Jensen & Teo Ee Gene Keith

Girls’ Under 12

1st – Tan Wanyi Cayla
2nd – Lu Hua Yu
3rd – Goi Rui Xuan & Teo Janelle

Boys’ Under 15

1st – Tan Lucas
2nd – Chia Shing Kee
3rd – Chow Zheng Jie Pierce & Tan Rong Jun Daryl

Girls’ Under 15

1st – Ang Wan Qi
2nd – Wong Yan Lin Gladys
3rd – Tay Hui Li & Zermaine Nicole Lew

Boys’ Under 18

1st – Tan Kiat Yi Kerry
2nd – Tay Jit Kiat
3rd – Goh Shao Feng Ryan & Yin Jing Yuan

Girls’ Under 18

1st – LIm Yi Xuan
2nd – Ang Wan Qi
3rd – Lam Teng Si & Zeng Ziyue Linda

2012

Boys’ Under 9

1st – Wong Yan Kai Andy
2nd – Chia Jun Yuen
3rd – Lucas Yan & Shi Kexun

Girls’ Under 9

1st – Cheryl Koh Zhi Wei
2nd – Natalie Lim Shi Ying
3rd – Beverly Low Ying Tong & Sun Zi Han

Boys’ Under 12

1st – Young Zhan Heng
2nd – Bradley Lye Jun Wei
3rd – Jonas Ang Rui Cheng & Shawn Chua Kee Yang

Girls’ Under 12

1st – Or Zann Yii
2nd – Zhang Wan Ling
3rd – Eunice Lim Zoe & Zermaine Nicole Lew

Boys’ Under 15

1st – Yin Jing Yuan
2nd – Edric Lim
3rd – Chew Sze Yen & Chua Shao Shxuan

Girls’ Under 15

1st – Tan Jiawen Cheryl
2nd – Ng Xue Qi
3rd – Laura Woo & Yee Herng Hwee

Boys’ Under 18

1st – Tay Jut Kiat
2nd – Julian Woo
3rd – Ethan Poh & Yee Jin Koi

Girls’ Under 18

1st – Ng Xue Qi
2nd – Yee Herng Hwee
3rd – Ang Wan Qi & Lam Teng Si

2011

Boys’ Under 9

1st – Jensen Koh Wei
2nd – Funh Ching Hon Nicholas
3rd – Chia Jun Yuen & Shawn Peh Jia Jun

Girls’ Under 9

1st – Cayla Tan Wanyi
2nd – Joyce Ma
3rd – Flora Wan Yu Xin & Tan Yuhan Hannah

Boys’ Under 12

1st – Ethan Poh Shao Feng
2nd – Bradley Lye Jun Wei
3rd – Lucas Tan & Young Zhan Heng

Girls’ Under 12

1st – Linda Zeng Ziyue
2nd – Zermaine Nicole Lew
3rd – Eunice Lim Zoe & Lim Ye Xuen

Boys’ Under 15

1st – Chua Shao Shxuan
2nd – Yin Jing Yuan
3rd – Ethan Poh Shao Feng & Maxxe Tay Ming Han

Girls’ Under 15

1st – Ng Xue Qi
2nd – Lim Yi Xuan
3rd – Lam Teng Si & Wong Hoi Ching

Boys’ Under 18

1st – Tan Kiat Yi
2nd – Tay Jit Kiat
3rd – Ang Yi Alphonse & Chau Jia Liang

Girls’ Under 18

1st – Chau Hai Qing
2nd – Ng Xue Qi
3rd – Tang Jiawen Cheryl & Wong Hoi Ching