National Table Tennis Grand Finale

Past Champions

2017

Men’s Team
1st – Sunsports Team 6
2nd – Safra White
3rd – Singapore Sports School & Safra Green

 

Women’s Team
1st – Safra ‘A’
2nd – Safra ‘Red’
3rd – Sunsports Team 13 & NTU Hall 6 Team B

 

Men’s Singles
1st – Gao Ning
2nd – Ethan Poh Shao Feng
3rd – Pang Xue Jie & Pang Yew En Koen

 

Women’s Singles
1st – Lin Ye
2nd – Wong Xinru
3rd – Yu Meng Yu & Goi Rui Xuan

 

Men’s Doubles
1st – Pang Xue Jie / Lucas Tan
2nd – Ethan Poh Shao Feng / Tay Jit Kiat
3rd – Dominic Koh Song Jun / Pang Yew En Koen & Gerald Yu Zong Jun / Josh Chua Shao Han

 

Women’s Doubles
1st – Tan En Hui/ Zhang Wan Ling
2nd – Goi Rui Xuan/ Pearlyn Koh Kai Xin
3rd – Eunice Lim Zoe/ Wong Xinru & Linda Zeng Ziyue / Monica Koh Jing Wen

 

Mixed Doubles
1st – Pang Xue Jie / Zhang Wanling
2nd – Gerald Yu Zong Jun / Pearlyn Koh Kai Xin
3rd – Pang Yew En Koen / Wong Xin Ru & Tay Jit Kiat / Ang Wan Qi

 

2016

Men’s Team
1st – Safra White
2nd – Sunsports Team 6
3rd – Sunsports Team 2 & Safra Green

 

Women’s Team
1st – Sunsports Team 13
2nd – Sin Ten
3rd – Sunsports Team 14 & Safra ‘A’

 

Men’s Singles
1st – Yang Zi
2nd – Chew Zhe Yu Clarence
3rd – Ethan Poh Shao Feng & Maxxe Tay Ming Han

 

Women’s Singles
1st – Zhou Yihan
2nd – Lin Ye
3rd – Yee Herng Hwee & Zhang Wanling

 

Men’s Doubles
1st – Chew Zhe Yu Clarence/ Ethan Poh Shao Feng
2nd – Pang Xue Jie/ Bernard Tan
3rd – Tan Lucas/ Tay Ming Han Maxxe & Daniel Wong Hong-Wei/ Goh Yi Long

 

Women’s Doubles
1st – Eunice Lim Zoe/ Wong Xinru
2nd – Tan En Hui/ Zhang Wan Ling
3rd – Goi Rui Xuan/ Pearlyn Koh Kai Xin & Dorothea Ban Yinyi/ Zermaine Nicole Lew

 

Mixed Doubles
1st – Pang Yew En Koen/ Wong Xin Ru
2nd – Tan Lucas/ Yee Herng Hwee
3rd – Ethan Poh Shao Feng/ Zermaine Nicole Lew & Gerald Yu Zong Jun/ Pearlyn Koh Kai Xin

2015

Men’s Team
1st – Sunsports Team 6
2nd – Safra Red
3rd – Safra White & Safra Green

 

Women’s Team
1st – SWS Ace
2nd – Safra ‘A’
3rd – Sunsports Team 11 & Safra Youth

 

Men’s Singles
1st – Pang Xue Jie
2nd – Chew Zhe Yu Clarence
3rd – Ethan Poh Shao Feng & Maxxe Tay Ming Han

 

Women’s Singles
1st – Ang Wan Qi
2nd – Yee Herng Hwee
3rd – Goi Rui Xuan & Eunice Lim Zoe

 

Men’s Doubles
1st – Chew Zhe Yu Clarence/ Edric Lim Zheng Jie
2nd – Pang Xue Jie/ Wong Lek Koon Alan
3rd – Tan Lucas/ Zhu Mu & Bryan Wee Jun Han/ Seth han Xiang Chou

 

Women’s Doubles
1st – Ang Wan Qi/ Tay Hui Li
2nd – Koh Kai Xin Pearlyn/ Zhang Wan Ling
3rd – Goi Rui Xuan/ Tan En Hui & Tan Zhao Yun/ Zhou Jing Yi

 

Mixed Doubles
1st – Tan Lucas/ Yee Herng Hwee
2nd – Tay Jit Kiat/ Ang Wan Qi
3rd – Ethan Poh/ Zermaine Nicole Lew & Pang Yew En Koen/ Wong Xin Ru

 

2014

Men’s Team
1st – Safra White
2nd – Safra Green
3rd – Police Sports Association & Safra Red

 

Women’s Team
1st – Shing Wah Sports Association
2nd – Bilinca
3rd – Safra Red & Sin Ten

 

Men’s Singles
1st – Yang Zi
2nd – Chew Zhe Yu Clarence
3rd – Li Hu & Pang Xue Jie

 

Women’s Singles
1st – Feng Tianwei
2nd – Lin Ye
3rd – Ang Wan Qi & Zhou Yihan

 

Men’s Doubles
1st – Daniel Wong/ Goh Yi Long
2nd – Zhai Yu/ Loy Meng Hean Darren
3rd – Poh Shao Feng Ethan/ Yu Zong Jun Gerald & Tay Ming Han Maxxe/ Lim Zheng Jie Edric

 

Women’s Doubles
1st – Lin Ye/ Zhou Yihan
2nd – Ang Wan Qi/ Tay Hui Li
3rd – Eunice Lim/ Zhang Wan Ling & Zena Sim/ Li Si Yun Isabelle

 

Mixed Doubles
1st – Loy Meng Hean Darren/ Ang Wan Qi
2nd – Jonas Ang Rui Cheng/ Tan En Hui
3rd – Deng Yao Liang/ Aldrea Leong & Koh Zhi Yuan/ Hannah Lau

 

 

2013

Men’s Team
1st – SAFRA White
2nd – SAFRA Red
3rd – SAFRA A & SAFRA C

 

Women’s Team
1st – HTU Hall 6 Red
2nd – NTU Hall 6 White
3rd – NTU Hall 6 Blue &NTU Hall 6 Green

 

Men’s Singles
1st – Chen Feng
2nd – Clarence Chew Zheyu
3rd – Pang Xue Jie & Tay Jit Kiat

 

Women’s Singles
1st – Yu Mengyu
2nd – Lin Ye
3rd – Isabelle Li Siyun & Yee Herng Hwee

 

Men’s Doubles
1st – Tay Jit Kiat/ Yin Jing Yuan
2nd – Loy Meng Hean Darren/ Tay Ming Han Maxxe
3rd – Goh Yi Long/ Wong Hong Wei Daniel & Ethan Poh/ Tan Yoke Chang

 

Women’s Doubles
1st – Tang Cheryl/ Ng Xue Qi
2nd – Lim Zoe Eunice/ Zhang Wanling
3rd – Lau Ee Ian Hannah/ Sally Sim & Tan En Hui & Koh Pearlyn

 

Mixed Doubles
1st – Tay Jit Kiat/ Ang Wan Qi
2nd – Yap Heng Kai/ Hui Jia Lin Jolyne
3rd – Poh Ethan/ Zermaine Nicole Lew & Koh Zhi Yuan/ Lau Ee Ian Hannah

 

2012

Men’s Team
1st – Sunsports 2
2nd – Keat Hong Csc ‘Red’
3rd – Safra ‘Green” & Sunsports 3

 

Women’s Team
1st – NTU Hall 6 Alumni ‘White’
2nd – Keat Hong Csc 1
3rd – Keat Hong Csc 2 & NTU Hall 6 Alumni ‘Red’

 

Men’s Singles
1st – Li Hu
2nd – Clarence Chew Zheyu
3rd – Kerry Tan Kiat Yi & Yang Zi

 

Women’s Singles
1st – Feng Tianwei
2nd – Isabelle Li Siyun
3rd – Ang Wan Qi & Yee Herng Hwee

 

Men’s Doubles
1st – Clarence Che Zheyu/ Li Hu
2nd – Ma Liang/ Pang Xuejie
3rd – Daniel Wong Hong Wei/ Goh Yi Long & Darren Loy Meng Hean/ Maxxe Tay Ming Han

 

Women’s Doubles
1st – Cheryl Tang Jiawen/ Ng Xue Qi
2nd – Isabelle Li Siyun/ Yee Herng Hwee
3rd – Eunice Lim Zoe/ Zhong Wan Ling & Lam Teng Si/ Mandy Wong Hoi Ching

 

Mixed Doubles
1st – Tay Jit Kiat/ Ang Wan Qi
2nd – Maxxe Tay Ming Han/ Yee Herng Hwee
3rd – Chua Shao Shxuan/ Ng Xue Qi & Clarence Chew Zheyu/ Isabelle Li Siyun

 

2011

Men’s Team
1st – Sunsports 2
2nd – Club ‘Db’
3rd – Safra ‘B’ & Safra ‘Red’
Women’s Team
1st – NTU Hall 6 Alumni ‘Red’
2nd – NTU Hall 6 Alumni ‘White’

 

Men’s Singles
1st – Tay Jit Kiat
2nd – Yin Jin Yuan
3rd – Pang Xuejie & Tan Kiat Yi Kerry

 

Women’s Singles
1st – Feng Tianwei
2nd – Sun Beibei
3rd – Li Jiawei & Wang Yuegu

 

Men’s Doubles 
1st – Goh Yi Long/ Daniel Wong Hong
2nd – Zhang Junming/ Zhang Taiyong
3rd – Bryan Teo Yi Sen/ Tan Kiat Yi Kerry & Ho Jia Ren/ Tay Jit Kiat

 

Women’s Doubles
1st – Lam Teng Si/ Mandy Wong Hoi Ching
2nd – Ng Xue Qi/ Zermaine Nicole Lew
3rd – Evelyn Koh/ Koh Beng Hong & Jodee Kua/ Lew Yueh Pin

 

Mixed Doubles 
1st – Ho Jia Ren/ Zena Sim
2nd – Mandy Wong Hoi Ching/ Tay Jit Kiat
3rd – AlaN Wong/ Goh Hwee Li & Ethan Poh Shao Feng/ Zermaine Nicole Lew