Crocodile Cup

Past Champions

2018

Primary 1 & 2 (Boys)
1st – Benaiah Seah Shih Luck
2nd – Lian Yun Hao
3rd – Lau Yi Yuan Benjamin

Primary 1 & 2 (Girls)
1st – Janelle Chiang Ruien
2nd – Loy Ming Ying
3rd – Xu Xin Ran

Primary 3 & 4 (Boys)
1st – Ellsworth Le
2nd – Ng Hong Siu Aron
3rd – Zhou Jing He

Primary 3 & 4 (Girls)
1st –  Eudora Lee Eng Kee
2nd – Sarah Wong Yu Wen
3rd – Liu Man Yu

Primary 5 & 6 (Boys)
1st – Izaac Quek Yong
2nd – Xu Bing Xian
3rd – Nicholas Tan

Primary 5 & 6 (Girls)
1st – Ser Lin Qian
2nd – Chan Lu Wen
3rd – Lynel Chiang

2017

Primary 1 & 2 (Boys)
1st – Manyong Koh Yik Yong
2nd – Ong Yi Dong
3rd – Koh Hong Jun

Primary 1 & 2 (Girls)
1st – Janelle Chiang Ruien
2nd – Neo Qi Felix
3rd – Peh Gisele

Primary 3 & 4 (Boys)
1st – Zhou Jinghe
2nd – Ng Hong Siu Aron
3rd – Matthew Jingyang Ellis

Primary 3 & 4 (Girls)
1st – Eudora Lee Eng Kee
2nd – Liu Man Yu
3rd – Joeunn Seow

Primary 5 & 6 (Boys)
1st – Izaac Quek Yong
2nd – Xu Bing Xian
3rd – Tan Zhao Ray

Primary 5 & 6 (Girls)
1st – Zhou Jingyi
2nd – Ser Lin Qian
3rd – Tan Zhao Yun

2016

Primary 1 & 2 (Boys)
1st – Zhou Jinghe
2nd – Ng Hong Siu Aron
3rd – Jeremiah Pang Yu Yang
Primary 1 & 2 (Girls)
1st – Ong Yu Ting
2nd – Joeunn Seow Xiao En
3rd – Liu Man Yu
Primary 3 & 4 (Boys)
1st – Izaac Quek
2nd – Xu Bing Xian
3rd – Ryan Er Jin Heng
Primary 3 & 4 (Girls)
1st – Ser Lin Qian
2nd – Chan Lu Wen
3rd – Joye Koh Min Wen
Primary 5 & 6 (Boys)
1st – Foo Fang Jun Jaedon
2nd – Max Toh
3rd – Ong Yang En Regis
Primary 5 & 6 (Girls)
1st – Tan Zhao Yun
2nd – Chong Wen Hui
3rd – Eloise Tan Chiu Yi

2015

Primary 1 & 2 (Boys)
1st – Zhou Jinghe
2nd – Ng Hong Siu Aron
3rd – Yang Ze Yi
Primary 1 & 2 (Girls)
1st – Chloe Lai Neng Huen
2nd – Sun Rong Lu
3rd – Lee Kai Xin Jillian
Primary 3 & 4 (Boys)
1st – Tan Zhao Ray
2nd – Xu Han
3rd – Zhao Jinlang
Primary 3 & 4 (Girls)
1st – Tan Zhao Yun
2nd – Zhou Jingyi
3rd – Ser Lin Qian
Primary 5 & 6 (Boys)
1st – Andy Wong Yan Kai
2nd – Chia Jun Yuen
3rd – Huang Sikai
Primary 5 & 6 (Girls)
1st – Janine Chew
2nd – Hermoine Wong Sze Ying
3rd – Glenda Teo Xuan Ning

2014

Primary 1 & 2 (Boys)
1st – Nicholas Lim Junjie
2nd – Charlston Chu
3rd – Quek Yong Izaac
Primary 1 & 2 (Girls)
1st – Ser Lin Qian
2nd – Mok Hoi Ching Jacy
3rd – Chan Lu Wen
Primary 3 & 4 (Boys)
1st – Foo Fang Jun Jaedon
2nd – Ng Daniel
3rd – Huang Sikai
Primary 3 & 4 (Girls)
1st – Cheryl Koh Zhi Wei
2nd – Zhou Jingyi
3rd – Amanda Tan Ngya Leng
Primary 5 & 6 (Boys)
1st – Pang Yew En Koen
2nd – Joseph Hee Yong En
3rd – Law Yong Jun Jabez Mason
Primary 5 & 6 (Girls)
1st – Tan Wanyi Cayla
2nd – Low Min Yi
3rd – Koh Gaoh Cai Idys

2013

2013
Primary 1 & 2 (Boys)
1st – Tan Zhao Rui
2nd – Zhao Jinlang
3rd – Yeoh Yu zhi
Primary 1 & 2 (Girls)
1st – Zhou Jingyi
2nd – Ser Lin Qian
3rd – Mok Hoi Ching Jacy
Primary 3 & 4 (Boys)
1st – Wong Yan Kai Andy
2nd – Chia Jun Yuen
3rd – Lim Dao Yi
Primary 3 & 4 (Girls)
1st – Sun Zihan
2nd – Lim Ye Ning
3rd – Low Ying Tong Beverly
Primary 5 & 6 (Boys)
1st – Chua Shao Han Josh
2nd – Beh Kun Ting
3rd – Chua Kee Yang Shawn
Primary 5 & 6 (Girls)
1st – Koh Kai Xin Pearlyn
2nd – Tan Li Ling Jassy
3rd – Tan Wan Yi Cayla

2012

2012
Primary 1 & 2 (Boys)
1st – Pan Hai Hao
2nd – Vincent Dixuan Lee Zang
3rd – Jaedon Foo Fang Jun
Primary 1 & 2 (Girls)
1st – Cheryl Koh Zhi Wei
2nd – Lu Meng Meng
3rd – Skylar Choo You Le
Primary 3 & 4 (Boys)
1st – Chia Jun Yuen
2nd – Sean Ang Teng Han
3rd – Jabez Law
Primary 3 & 4 (Girls)
1st – Idys Koh Gaoh Cai
2nd – Beverly Low Ying Tong
3rd – Cayla Tan Wan Yi
Primary 5 & 6 (Boys)
1st – Chia Shing Kee
2nd – Josh Chua Shao Han
3rd – Bradley Lye Jun Wei
Primary 5 & 6 (Girls)
1st – Zermaine Nicole Lew
2nd – Wen Biqing
3rd – Eunice Lim Zoe

2011

2011
Primary 1 & 2 (Boys)
1st – Andy Wong Yan Kai
2nd – Chia Jun Yuen
3rd – Goi Jun Xin & Yap Ze Kai
Primary 1 & 2 (Girls)
1st – Natalie Lim
2nd – Lim Ye Ning
3rd – Janine Chew & Sun Zi Han
Primary 3 & 4 (Boys)
1st – Keith Teo Ee Gene
2nd – Josh Chua Shao Han
3rd – Gerald Yu Zong Jun & Yeoh Yu Yong
Primary 3 & 4 (Girls)
1st – Goi Rui Xuan
2nd – Pearlyn Koh
3rd – Flora Wan Yu Xin & Janelle Teo Boon Yen
Primary 5 & 6 (Boys)
1st – Ethan Poh
2nd – Tan Lucas
3rd – Bradley Lye Jun Wei & Chew Sze Yen
Primary 5 & 6 (Girls)
1st – Zermaine Nicole Lew
2nd – Tay Hui Li
3rd – Geraldine Lee Boon Sim & Wen Biqing