Char Yong Cup National Youth Top 10 Table Tennis Tournament

Past Champions

2018

Boys’ 9 & Under
1st – Ong Yi Dong
2nd – Chay Jayden
3rd – Koh Yik Yong Manyong

Girls’ 9 & Under
1st – Loy Ming Ying
2nd – Peh Gisele
3rd – Chiang Rui En Janelle

Boys’ 12 & Under
1st – Quek Yong Izaac
2nd – Tan Nicholas
3rd – Ng Hong Siu Aron

Girls’ 12 & Under
1st – Chiang Lynel
2nd – Mok Hoi Ching Jacy
3rd – Chan Lu Wen

Boys’ 15 & Under
1st – Lim Dao Yi
2nd – Ng Daniel
3rd – Andy Wong Yan Kai

Girls’ 15 & Under
1st – Tan Zhao Yun
2nd – Sun Zihan
3rd – Wang Yining Marianne

Boys’ 18 & Under
1st – Chua Kee Yang Shawn
2nd – Se Peng Yuan Edmond
3rd – Chan Jun He

Girls’ 18 & Under
1st – Wong Xin Ru
2nd – Koh Kai Xin Pearlyn
3rd – Tan En Hui

 

2017

Boys’ 9 & Under
1st – Zhou Jing He
2nd – Ng Hong Siu Aron
3rd – Loy Xing Yao

Girls’ 9 & Under
1st – Eudora Lee Eng Kee
2nd – Tang Wei Lin Jessica
3rd – Ong Yu Ting

Boys’ 12 & Under
1st – Quek Yong Izaac
2nd – Alvin Au Wen Long
3rd – Xu Han

Girls’ 12 & Under
1st – Zhou Jingyi
2nd – Ser Lin Qian
3rd – Mok Hoi Ching Jacy

Boys’ 15 & Under
1st – Pang Yew En Koen
2nd – Chong XIn Le, Nicholas
3rd – Andy Wong Yan Kai

Girls’ 15 & Under
1st – Sun Zihan
2nd – Tan Li Lin Jassy
3rd – Low Min Yi

Boys’ 18 & Under
1st – Beh Kun Ting
2nd – Yu Zong Jun Gerald
3rd – Tan Bevan

Girls’ 18 & Under
1st – Wong Xin Ru
2nd – Koh Kai XIn Pearlyn
3rd – Zhang wanling

 

 

2016

Boys’ 9 & Under
1st – Tan Nicholas
2nd – Zhou Jing He
3rd – Ng Hong Siu Aron

Girls’ 9 & Under
1st – Ong Yu Ting
2nd – Lai Neng Huen Chloe
3rd – Sun Rong Lu

Boys’ 12 & Under
1st – Quek Yong Izaac
2nd – Foo Fang Jun Jaedon
3rd – Huang Sikai

Girls’ 12 & Under
1st – Ser Lin Qian
2nd – Tan Zhao Yun
3rd – Zhou Jingyi

Boys’ 15 & Under
1st – Beh Kun Ting
2nd – Pang Yew En Koen
3rd – Yu Zong Jun Gerald

Girls’ 15 & Under
1st – Wong Xin Ru
2nd – Goi Rui Xuan
3rd – Koh Kai XIn Pearlyn

Boys’ 18 & Under
1st – Tan Lucas
2nd – Goh Shao Feng Ryan
3rd – Young Zhan Heng

Girls’ 18 & Under
1st – Lim Zoe Eunice
2nd – Tan En Hui
3rd – Monica Koh Jing Wen

2015

Boys’ 9 & Under
1st – Quek Yong Isaac
2nd – Tan Rayan
3rd – Jong Yik Kang

Girls’ 9 & Under
1st – Ser Lin Qian
2nd – Mok Hoi Ching Jacy
3rd – Chan Lu Wen

Boys’ 12 & Under
1st – Wong Yan Kai Andy
2nd – Chia Jun Yuen
3rd – Lim Dao Yi

Girls’ 12 & Under
1st – Tan Zhao Yun
2nd – Zhou Jingyi
3rd – Sun Zihan

Boys’ 15 & Under
1st – Pang Yew En Koen
2nd – Beh Kun Ting
3rd – Jabez Mason Law Yong Jun

Girls’ 15 & Under
1st – Lew Zermaine Nicole
2nd – Zhang Wanling
3rd – Tan En Hui

Boys’ 18 & Under
1st – Yin Jing Yuan
2nd – Tan Lucas
3rd – Goh Shao Feng Ryan

Girls’ 18 & Under
1st – Glayds Wong Yan Ling
2nd – Ang Wan Qi
3rd – Lau Ee Ian Hannah

2014

Boys’ 9 & Under
1st – Xu Han
2nd – Tan Zhao Ray
3rd – Zhao Jinlang

Girls’ 9 & Under
1st – Zhou Jingyi
2nd – Tan Zhao Yun
3rd – Ser Lin Qian

Boys’ 12 & Under
1st –Pang Yew En Koen
2nd – Ang Teng Han Sean
3rd – Law Yong Jun Jabez

Girls’ 12 & Under
1st – Low Min Yi
2nd – Koh Gaoh Cai Idys
3rd – Tan Li Lin Jassy

Boys’ 15 & Under
1st – Yu Zong Jun Gerald
2nd – Chia Shing Kee
3rd – Siak Yen Kar

Girls’ 15 & Under
1st – Tay Hui Wen
2nd – Lew Zermaine Nicole
3rd – Goi Rui Xuan

Boys’ 18 & Under
1st – Yin Jing Yuan
2nd – Yu Zong Jun Gerald
3rd – Chua Shao Han Josh

Girls’ 18 & Under
1st – Lew Zermaine Nicole
2nd – Tay Hui Wen
3rd – Koh Jing Wen Monica

2013

Boys’ 9 & Under
1st – Ng Daniel
2nd – Foo Fang Jun Jaedon
3rd – Huang Sikai

Girls’ 9 & Under
1st – Zhou Jingyi
2nd – Pang Wei Ting Charis
3rd – Tan Zhao Yun

Boys’ 12 & Under
1st – Yu Zong Jun Gerald
2nd – Pang Yew En Koen
3rd – Ang Teng Han Sean

Girls’ 12 & Under
1st – Koh Gaoh Cai Idys
2nd – Low Ying Tong Beverly
3rd – Koh Pearlyn

Boys’ 15 & Under
1st – Lucas Tan
2nd – Goh Shao Feng Ryan
3rd – Tan Rong Jun Daryl

Girls’ 15 & Under
1st – Tay Hui Li
2nd – Zeng Linda
3rd – Lew Zermaine Nicole

Boys’ 18 & Under
1st – Yin Jing Yuan
2nd – Goh Shao Feng Ryan
3rd – Koh Yik Kiat Kyros

Girls’ 18 & Under
1st – Tay Hui Li
2nd – Zeng Linda
3rd – Lew Zermaine Nicole

2012

Boys’ 9 & Under
1st – Wong Yan Kai Andy
2nd – Daren Tan Rong Wen
3rd – Shi Kexun

Girls’ 9 & Under
1st – Low Ying Tong Beverly
2nd – Natalie Lim Shiying
3rd – Sun Zihan

Boys’ 12 & Under
1st – Lye Jun Wei Bradley
2nd – Chia Shing Kee
3rd – Law Yong Jun Jabez

Girls’ 12 & Under
1st – Lew Zermaine Nicole
2nd – Wong Xin Ru
3rd – Zhang Wanling

Boys’ 15 & Under
1st – Yin Jing Yuan
2nd – Chua Shao Shxuan
3rd – Yap Heng Kai

Girls’ 15 & Under
1st – Tang Jiawen Cheryl
2nd – Lew Zermaine Nicole
3rd – Ng Xue Qi

Boys’ 18 & Under
1st – Yin Jing Yuan
2nd – Tay Jit Kiat
3rd – Julian Woo Jun Yuan

Girls’ 18 & Under
1st – Ng Xue Qi
2nd – Tang Jiawen Cheryl
3rd – Wong Hoi Ching Mandy

2011

Boys’ 9 & Under
1st – Chia Jun Yuen
2nd – Sean Ang Teng Han
3rd – Jensen Koh Wei

Girls’ 9 & Under
1st – Cayla Tan Wanyi
2nd – Idys Koh Gaoh Cai
3rd – Lu Hua Yu

Boys’ 12 & Under
1st – Tan Lucas
2nd – Chia Shing Kee
3rd – Bradley Lye Jun Wei

Girls’ 12 & Under
1st – Lew Zermaine Nicole
2nd – Lee Boon Sim Geraldine
3rd – Wen Biqing

Boys’ 15 & Under
1st – Yin Jing Yuan
2nd – Ban Hoe Han Benjamin
3rd – Oscar Chau Jia Liang

Girls’ 15 & Under
1st – Tang Jiawen Cheryl
2nd – Lim Yi Xuan
3rd – Lam Teng Si

Boys’ 18 & Under
1st – Yin Jing Yuan
2nd – Bryan Teo Yi Sen
3rd – Tan Kiat Yi Kerry

Girls’ 18 & Under
1st – Chau Hai QIng
2nd – Tang Jiawen Cheryl
3rd – Lim Yi Xuan

 


Notice: Undefined property: stdClass::$data in /home/stta/public_html/wp-content/themes/stta/functions.php on line 25

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stta/public_html/wp-content/themes/stta/instagram.php on line 8