SAFRA-STTA Table Tennis Championships (Past Champions)

SAFRA - STTA Table Tennis Championships (Past Champions)


      
 
 
2017
Veteran
1st - Tan Ann Jee
2nd - Ivan Chua Min Lip
3rd - Eddie Wooi Kong Beng & Xu Yang
 
Men's Team
1st - Safra Red
2nd - Sunsports 6
3rd - Sunsports 1 & Safra White 
 
Boys' Under 9
1st - Zhou Jing He
2nd - Jeremiah Pang Yu Yang
3rd - Ong Yi Dong & Loy Xing Yao
 
Girls' Under 9
1st - Tang Wei Lin Jessica
2nd - Eudora Lee Eng Kee
3rd - Joeunn Seow Xiao En & Ong Yu Ting
 
Boys' Under 12
1st - Quek Yong Izaac
2nd - Tan Zhao Ray
3rd - Leow Yu Leong & Xu Han
 
Girls' Under 12
1st - Ser Lin Qian
2nd - Zhou Jingyi
3rd - Wang Yining Marianne & Chan Lu Wen
 
Boys' Under 15
1st - Koen Pang Yew En 
2nd - Sean Ang Teng Han
3rd - Dominic Koh Song Jun & Andy Wong Yan Kai
 
Girls' Under 15
1st - Zhou Jingyi
2nd - Ser Lin Qian
3rd - Idys Koh Gaoh Cai & Tan Zhao Yun
 
Boys' Under 18
1st - Koen Pang Yew En 
2nd - Ethan Poh Shao Feng
3rd - Beh Kun Ting & Chia Shing Kee 
 
Girls' Under 18
1st - Wong Xinru
2nd - Goi Rui Xuan
3rd -  Eunice Lim Zoe & Idys Koh Gaoh Cai
 
 
2016
Veteran
1st - Yieh Kun Poh
2nd - Eddie Wooi Kong Beng
3rd - Lim Kim Seng & Richard Wen
 
NS Men
1st - Safra Red
2nd - Sunsports 6
3rd - Sunsports 1 & Safra White 
 
Boys' Under 9
1st - Cheng Xizhe
2nd - Aron Ng Hong Siu
3rd - Zhou Jing He & Nicholas Tan
 
Girls' Under 9
1st - Ong Yu Ting
2nd - Sun Ronglu
3rd - Joeunn Seow Xiao En & Chua Jia Yu
 
Boys' Under 12
1st - Ng Daniel
2nd - Benjamin Hee Yong Xin
3rd - Huang Sikai & Max Toh
 
Girls' Under 12
1st - Zhou Jingyi
2nd - Tay Zhao Yun
3rd - Wang Yining Marianne & Chloe Tan Yong Han
 
Boys' Under 15
1st - Joseph Hee Yong En
2nd - Gerald Yu Zong Jun
3rd - Beh Kun Ting & Koen Pang Yew En
 
Girls' Under 15
1st - Wong Xinru
2nd - Pearlyn Koh Kai Xin
3rd - Idys Koh Gaoh Cai & Jassy Tan Li Lin
 
Boys' Under 18
1st - Beh Kun Ting
2nd - Lucas Tan
3rd - Ethan Poh Shao Feng & Ryan Goh Shao Feng 
 
Girls' Under 18
1st - Ang Wan Qi
2nd - Linda Zeng Ziyue
3rd - Eunice Lim Zoe & Tay Hui Wen
 
 
2015
Veteran
1st - Yieh Kun Poh
2nd - S B Naidu
3rd - Low Chee Seng & Andrew Tan Ann Jee
 
NS Men
1st - Sunsports 6
2nd - Sunsports 1
3rd - Safra Red & Safra White 
 
Boys' Under 9
1st - Izaac Quek Yong
2nd - Nicholas Lim Jun Jie 
3rd - Xu Bing Xian & Rayan Tan
 
Girls' Under 9
1st - Ser Lin Qian
2nd - Chan Lu Wen
3rd - Lynel Chiang & Mok Hoi Ching Jacy 
 
Boys' Under 12
1st - Wong Yan Kai Andy
2nd - Chia Jun Yuen
3rd - Beh Bing Zi & Ong Yang En Regis
 
Girls' Under 12
1st - Zhou Jingyi
2nd - Tay Hui Xin
3rd - Janine Chew & Tan Zhao Yun
 
Boys' Under 15
1st - Gerald Yu
2nd - Joseph Hee Yong En
3rd - Dominic Koh Song Jun & Chia Shing Kee 
 
Girls' Under 15
1st - Zermaine Nicole Lew
2nd - Pearlyn Koh
3rd - Goi Rui Xuan & Tay Hui Wen 
 
Boys' Under 18
1st - Yin Jin Yuan 
2nd - Goh Shao Feng Ryan
3rd - Ethan Poh Shao Feng & Josh Chua Shao Han
 
Girls' Under 18
1st - Ang Wan Qi
2nd - Koh Jing Wen Monica
3rd - Zhang Wan Ling & Tay Hui Wen
 
 
2014
Veteran
1st - Yieh Kun Poh
2nd - Tan Ann Jee
3rd - Leong Kam Meng & Tay Wei Hun
 
NS Men
1st - Sunsport 6
2nd - Safra White
3rd - Safra 1 & Safra Red 
 
Boys' Under 9
1st - Tan Zhao Ray
2nd - Zhao Jin Lang 
3rd - Ryan Lim Shuen Kai & Xu Han
 
Girls' Under 9
1st - Zhou Jing Yi
2nd - Ser Lin Qian
3rd - Jade Ng & Tan Zhao Yun 
 
Boys' Under 12
1st - Pang Yew En Koen
2nd - Ang Teng Han Sean
3rd - Andy Wong Yan Kai & Joseph Hee Yong En
 
Girls' Under 12
1st - Koh Gaoh Cai Idys
2nd - Low Min Yi
3rd - Jassy Tan & Lu Hua Yu
 
Boys' Under 15
1st - Poh Shao Feng Ethan
2nd - Lye Jun Wei Bradley
3rd - Chia Shing Kee & Yu Zong Jun Gerald 
 
Girls' Under 15
1st - Eunice Lim Zoe
2nd - Linda Zeng Zi Yue 
3rd - Janelle Teo & Zermaine Nicole Lew 
 
Boys' Under 18
1st - Yin Jin Yuan 
2nd - Tan Rong Jun Daryl 
3rd - Goh Shao Feng Ryan & Tan Lucas
 
Girls' Under 18
1st - Ang Wan Qi
2nd - Zermaine Nicole Lew
3rd - Linda Zeng Zi Yue & Zhang Wan Ling
 
 
2013
Boys' Under 9
1st - Huang Sikai
2nd - Foo Fang Jun Jaedon
3rd - Hee Yong Xin Benjamin & Ong Yang En Regis
 
Girls' Under 9
1st - Koh Zhi Wei Cheryl
2nd - Choo You Le Skylar
3rd - Pang Tyang Thu & Than Yue En Julia
 
Boys' Under 12
1st - Yu Zong Jun Gerald
2nd - Chua Shao Han Josh
3rd - Koh Wei Jensen & Teo Ee Gene Keith
 
Girls' Under 12
1st - Tan Wanyi Cayla
2nd - Lu Hua Yu
3rd - Goi Rui Xuan & Teo Janelle
 
Boys' Under 15
1st - Tan Lucas 
2nd - Chia Shing Kee
3rd - Chow Zheng Jie Pierce & Tan Rong Jun Daryl
 
Girls' Under 15
1st - Ang Wan Qi
2nd - Wong Yan Lin Gladys
3rd - Tay Hui Li & Zermaine Nicole Lew
 
Boys' Under 18
1st - Tan Kiat Yi Kerry
2nd - Tay Jit Kiat
3rd - Goh Shao Feng Ryan & Yin Jing Yuan
 
Girls' Under 18
1st - LIm Yi Xuan 
2nd - Ang Wan Qi
3rd - Lam Teng Si & Zeng Ziyue Linda
 
 
2012
Boys' Under 9
1st - Wong Yan Kai Andy
2nd - Chia Jun Yuen
3rd - Lucas Yan & Shi Kexun
 
Girls' Under 9
1st - Cheryl Koh Zhi Wei
2nd - Natalie Lim Shi Ying 
3rd - Beverly Low Ying Tong & Sun Zi Han 
 
Boys' Under 12
1st - Young Zhan Heng 
2nd - Bradley Lye Jun Wei
3rd - Jonas Ang Rui Cheng & Shawn Chua Kee Yang
 
Girls' Under 12
1st - Or Zann Yii
2nd - Zhang Wan Ling 
3rd - Eunice Lim Zoe & Zermaine Nicole Lew
 
Boys' Under 15
1st - Yin Jing Yuan 
2nd - Edric Lim
3rd - Chew Sze Yen & Chua Shao Shxuan
 
Girls' Under 15
1st - Tan Jiawen Cheryl
2nd - Ng Xue Qi
3rd - Laura Woo & Yee Herng Hwee
 
Boys' Under 18
1st - Tay Jut Kiat 
2nd - Julian Woo
3rd - Ethan Poh & Yee Jin Koi
 
Girls' Under 18
1st - Ng Xue Qi
2nd - Yee Herng Hwee
3rd - Ang Wan Qi & Lam Teng Si
 
 
2011
Boys' Under 9 
1st - Jensen Koh Wei
2nd - Funh Ching Hon Nicholas
3rd - Chia Jun Yuen & Shawn Peh Jia Jun
 
Girls' Under 9 
1st - Cayla Tan Wanyi
2nd - Joyce Ma
3rd - Flora Wan Yu Xin & Tan Yuhan Hannah
 
Boys' Under 12
1st - Ethan Poh Shao Feng 
2nd - Bradley Lye Jun Wei
3rd - Lucas Tan & Young Zhan Heng 
 
Girls' Under 12
1st - Linda Zeng Ziyue
2nd - Zermaine Nicole Lew
3rd - Eunice Lim Zoe & Lim Ye Xuen
 
Boys' Under 15
1st - Chua Shao Shxuan
2nd - Yin Jing Yuan
3rd - Ethan Poh Shao Feng & Maxxe Tay Ming Han
 
Girls' Under 15
1st - Ng Xue Qi
2nd - Lim Yi Xuan
3rd - Lam Teng Si & Wong Hoi Ching 
 
Boys' Under 18
1st - Tan Kiat Yi
2nd - Tay Jit Kiat
3rd - Ang Yi Alphonse & Chau Jia Liang 
 
Girls' Under 18
1st - Chau Hai Qing
2nd - Ng Xue Qi
3rd - Tang Jiawen Cheryl & Wong Hoi Ching