National Table Tennis Grand Finale (Past Champions)

National Table Tennis Grand Finale (Past Champions)


 
2016
Men's Team
1st - Safra White
2nd - Sunsports Team 6
3rd -  Sunsports Team 2 & Safra Green
 
Women's Team
1st - Sunsports Team 13
2nd - Sin Ten
3rd - Sunsports Team 14 & Safra 'A'
 
Men's Singles
1st - Yang Zi
2nd - Chew Zhe Yu Clarence
3rd - Ethan Poh Shao Feng & Maxxe Tay Ming Han
 
Women's Singles
1st - Zhou Yihan
2nd - Lin Ye
3rd - Yee Herng Hwee & Zhang Wanling
 
Men's Doubles
1st - Chew Zhe Yu Clarence/ Ethan Poh Shao Feng
2nd - Pang Xue Jie/ Bernard Tan
3rd - Tan Lucas/ Tay Ming Han Maxxe & Daniel Wong Hong-Wei/ Goh Yi Long
 
Women's Doubles
1st - Eunice Lim Zoe/ Wong Xinru
2nd - Tan En Hui/ Zhang Wan Ling
3rd - Goi Rui Xuan/ Pearlyn Koh Kai Xin & Dorothea Ban Yinyi/ Zermaine Nicole Lew
 
Mixed Doubles
1st - Pang Yew En Koen/ Wong Xin Ru
2nd - Tan Lucas/ Yee Herng Hwee
3rd - Ethan Poh Shao Feng/ Zermaine Nicole Lew & Gerald Yu Zong Jun/ Pearlyn Koh Kai Xin
 
2015
Men's Team
1st - Sunsports Team 6
2nd - Safra Red
3rd - Safra White & Safra Green
 
Women's Team
1st - SWS Ace
2nd - Safra 'A'
3rd - Sunsports Team 11 & Safra Youth
 
Men's Singles
1st - Pang Xue Jie
2nd - Chew Zhe Yu Clarence
3rd - Ethan Poh Shao Feng & Maxxe Tay Ming Han
 
Women's Singles
1st - Ang Wan Qi
2nd - Yee Herng Hwee 
3rd - Goi Rui Xuan & Eunice Lim Zoe
 
Men's Doubles
1st - Chew Zhe Yu Clarence/ Edric Lim Zheng Jie
2nd - Pang Xue Jie/ Wong Lek Koon Alan
3rd - Tan Lucas/ Zhu Mu & Bryan Wee Jun Han/ Seth han Xiang Chou
 
Women's Doubles
1st - Ang Wan Qi/ Tay Hui Li
2nd - Koh Kai Xin Pearlyn/ Zhang Wan Ling
3rd - Goi Rui Xuan/ Tan En Hui & Tan Zhao Yun/ Zhou Jing Yi
 
Mixed Doubles
1st - Tan Lucas/ Yee Herng Hwee
2nd - Tay Jit Kiat/ Ang Wan Qi
3rd - Ethan Poh/ Zermaine Nicole Lew & Pang Yew En Koen/ Wong Xin Ru
 
 
2014
Men's Team
1st - Safra White
2nd - Safra Green
3rd - Police Sports Association & Safra Red
 
Women's Team
1st - Shing Wah Sports Association
2nd - Bilinca
3rd - Safra Red & Sin Ten
 
Men's Singles
1st - Yang Zi
2nd - Chew Zhe Yu Clarence
3rd - Li Hu & Pang Xue Jie
 
Women's Singles
1st - Feng Tianwei
2nd - Lin Ye 
3rd - Ang Wan Qi & Zhou Yihan
 
Men's Doubles
1st - Daniel Wong/ Goh Yi Long 
2nd - Zhai Yu/ Loy Meng Hean Darren
3rd - Poh Shao Feng Ethan/ Yu Zong Jun Gerald & Tay Ming Han Maxxe/ Lim Zheng Jie Edric
 
Women's Doubles
1st - Lin Ye/ Zhou Yihan
2nd - Ang Wan Qi/ Tay Hui Li
3rd - Eunice Lim/ Zhang Wan Ling & Zena Sim/ Li Si Yun Isabelle
 
Mixed Doubles
1st - Loy Meng Hean Darren/ Ang Wan Qi
2nd - Jonas Ang Rui Cheng/ Tan En Hui
3rd - Deng Yao Liang/ Aldrea Leong & Koh Zhi Yuan/ Hannah Lau
 
 
2013
Men's Team
1st - SAFRA White
2nd - SAFRA Red
3rd - SAFRA A & SAFRA C
 
Women's Team
1st - HTU Hall 6 Red
2nd - NTU Hall 6 White
3rd - NTU Hall 6 Blue &NTU Hall 6 Green
 
Men's Singles
1st - Chen Feng 
2nd - Clarence Chew Zheyu 
3rd - Pang Xue Jie & Tay Jit Kiat
 
Women's Singles
1st - Yu Mengyu 
2nd - Lin Ye
3rd - Isabelle Li Siyun & Yee Herng Hwee
 
Men's Doubles
1st - Tay Jit Kiat/ Yin Jing Yuan 
2nd - Loy Meng Hean Darren/ Tay Ming Han Maxxe
3rd - Goh Yi Long/ Wong Hong Wei Daniel & Ethan Poh/ Tan Yoke Chang 
 
Women's Doubles
1st - Tang Cheryl/ Ng Xue Qi
2nd - Lim Zoe Eunice/ Zhang Wanling
3rd - Lau Ee Ian Hannah/ Sally Sim & Tan En Hui & Koh Pearlyn
 
Mixed Doubles
1st - Tay Jit Kiat/ Ang Wan Qi
2nd - Yap Heng Kai/ Hui Jia Lin Jolyne
3rd - Poh Ethan/ Zermaine Nicole Lew & Koh Zhi Yuan/ Lau Ee Ian Hannah
 
 
2012
Men's Team
1st - Sunsports 2 
2nd - Keat Hong Csc 'Red'
3rd - Safra 'Green" & Sunsports 3
 
Women's Team
1st - NTU Hall 6 Alumni 'White'
2nd - Keat Hong Csc 1
3rd - Keat Hong Csc 2 & NTU Hall 6 Alumni 'Red' 
 
Men's Singles
1st - Li Hu
2nd - Clarence Chew Zheyu
3rd - Kerry Tan Kiat Yi & Yang Zi
 
Women's Singles
1st - Feng Tianwei 
2nd - Isabelle Li Siyun 
3rd - Ang Wan Qi & Yee Herng Hwee
 
Men's Doubles
1st - Clarence Che Zheyu/ Li Hu
2nd - Ma Liang/ Pang Xuejie
3rd - Daniel Wong Hong Wei/ Goh Yi Long & Darren Loy Meng Hean/ Maxxe Tay Ming Han
 
Women's Doubles
1st - Cheryl Tang Jiawen/ Ng Xue Qi
2nd - Isabelle Li Siyun/ Yee Herng Hwee
3rd - Eunice Lim Zoe/ Zhong Wan Ling & Lam Teng Si/ Mandy Wong Hoi Ching 
 
Mixed Doubles
1st - Tay Jit Kiat/ Ang Wan Qi
2nd - Maxxe Tay Ming Han/ Yee Herng Hwee
3rd - Chua Shao Shxuan/ Ng Xue Qi & Clarence Chew Zheyu/ Isabelle Li Siyun
 
 
2011
Men's Team
1st - Sunsports 2 
2nd - Club 'Db'
3rd - Safra 'B' & Safra 'Red' 

Women's Team
1st - NTU Hall 6 Alumni 'Red'
2nd - NTU Hall 6 Alumni 'White'
 
Men's Singles
1st - Tay Jit Kiat
2nd - Yin Jin Yuan 
3rd - Pang Xuejie & Tan Kiat Yi Kerry
 
Women's Singles
1st - Feng Tianwei
2nd - Sun Beibei
3rd - Li Jiawei & Wang Yuegu 
 
Men's Doubles 
1st - Goh Yi Long/ Daniel Wong Hong
2nd - Zhang Junming/ Zhang Taiyong
3rd - Bryan Teo Yi Sen/ Tan Kiat Yi Kerry & Ho Jia Ren/ Tay Jit Kiat
 
Women's Doubles
1st - Lam Teng Si/ Mandy Wong Hoi Ching 
2nd - Ng Xue Qi/ Zermaine Nicole Lew
3rd - Evelyn Koh/ Koh Beng Hong & Jodee Kua/ Lew Yueh Pin
 
Mixed Doubles 
1st - Ho Jia Ren/ Zena Sim
2nd - Mandy Wong Hoi Ching/ Tay Jit Kiat
3rd - AlaN Wong/ Goh Hwee Li & Ethan Poh Shao Feng/ Zermaine Nicole Lew