Crocodile Challenge Cup (Past Champions)

Crocodile Challenge Cup (Past Champions)


      
 
 
2017
Primary 1 & 2 (Boys)
1st - Manyong Koh Yik Yong
2nd - Ong Yi Dong
3rd - Koh Hong Jun
 
Primary 1 & 2 (Girls)
1st - Janelle Chiang Ruien
2nd - Neo Qi Felix
3rd - Peh Gisele
 
Primary 3 & 4 (Boys)
1st - Zhou Jinghe
2nd - Ng Hong Siu Aron
3rd - Matthew Jingyang Ellis
 
Primary 3 & 4 (Girls)
1st - Eudora Lee Eng Kee
2nd - Liu Man Yu
3rd - Joeunn Seow
 
Primary 5 & 6 (Boys)
1st - Izaac Quek Yong
2nd - Xu Bing Xian
3rd - Tan Zhao Ray
 
Primary 5 & 6 (Girls)
1st - Zhou Jingyi
2nd - Ser Lin Qian
3rd - Tan Zhao Yun
 
2016
Primary 1 & 2 (Boys)
1st - Zhou Jinghe
2nd - Ng Hong Siu Aron
3rd - Jeremiah Pang Yu Yang
 
Primary 1 & 2 (Girls)
1st - Ong Yu Ting
2nd - Joeunn Seow Xiao En
3rd - Liu Man Yu
 
Primary 3 & 4 (Boys)
1st - Izaac Quek
2nd - Xu Bing Xian
3rd - Ryan Er Jin Heng
 
Primary 3 & 4 (Girls)
1st - Ser Lin Qian
2nd - Chan Lu Wen
3rd - Joye Koh Min Wen
 
Primary 5 & 6 (Boys)
1st - Foo Fang Jun Jaedon 
2nd - Max Toh
3rd - Ong Yang En Regis
 
Primary 5 & 6 (Girls)
1st - Tan Zhao Yun
2nd - Chong Wen Hui
3rd - Eloise Tan Chiu Yi
 
 
2015
Primary 1 & 2 (Boys)
1st - Zhou Jinghe
2nd - Ng Hong Siu Aron
3rd - Yang Ze Yi
 
Primary 1 & 2 (Girls)
1st - Chloe Lai Neng Huen
2nd - Sun Rong Lu
3rd - Lee Kai Xin Jillian 
 
Primary 3 & 4 (Boys)
1st - Tan Zhao Ray
2nd - Xu Han
3rd - Zhao Jinlang
 
Primary 3 & 4 (Girls)
1st - Tan Zhao Yun
2nd - Zhou Jingyi
3rd - Ser Lin Qian
 
Primary 5 & 6 (Boys)
1st - Andy Wong Yan Kai 
2nd - Chia Jun Yuen
3rd - Huang Sikai
 
Primary 5 & 6 (Girls)
1st - Janine Chew
2nd - Hermoine Wong Sze Ying 
3rd - Glenda Teo Xuan Ning
 
 
2014
Primary 1 & 2 (Boys)
1st - Nicholas Lim Junjie
2nd - Charlston Chu
3rd - Quek Yong Izaac
 
Primary 1 & 2 (Girls)
1st - Ser Lin Qian
2nd - Mok Hoi Ching Jacy
3rd - Chan Lu Wen
 
Primary 3 & 4 (Boys)
1st - Foo Fang Jun Jaedon
2nd - Ng Daniel
3rd - Huang Sikai
 
Primary 3 & 4 (Girls)
1st - Cheryl Koh Zhi Wei
2nd - Zhou Jingyi
3rd - Amanda Tan Ngya Leng 
 
Primary 5 & 6 (Boys)
1st - Pang Yew En Koen
2nd - Joseph Hee Yong En
3rd - Law Yong Jun Jabez Mason
 
Primary 5 & 6 (Girls)
1st - Tan Wanyi Cayla
2nd - Low Min Yi
3rd - Koh Gaoh Cai Idys
 
 
2013
Primary 1 & 2 (Boys)
1st - Tan Zhao Rui
2nd - Zhao Jinlang
3rd - Yeoh Yu zhi
 
Primary 1 & 2 (Girls)
1st - Zhou Jingyi
2nd - Ser Lin Qian
3rd - Mok Hoi Ching Jacy
 
Primary 3 & 4 (Boys)
1st - Wong Yan Kai Andy
2nd - Chia Jun Yuen
3rd - Lim Dao Yi
 
Primary 3 & 4 (Girls)
1st - Sun Zihan
2nd - Lim Ye Ning
3rd - Low Ying Tong Beverly
 
Primary 5 & 6 (Boys)
1st - Chua Shao Han Josh
2nd - Beh Kun Ting
3rd - Chua Kee Yang Shawn
 
Primary 5 & 6 (Girls)
1st - Koh Kai Xin Pearlyn
2nd - Tan Li Ling Jassy
3rd - Tan Wan Yi Cayla
 
 
2012
Primary 1 & 2 (Boys)
1st - Pan Hai Hao
2nd - Vincent Dixuan Lee Zang 
3rd - Jaedon Foo Fang Jun
 
Primary 1 & 2 (Girls)
1st - Cheryl Koh Zhi Wei
2nd - Lu Meng Meng
3rd - Skylar Choo You Le
 
Primary 3 & 4 (Boys)
1st - Chia Jun Yuen
2nd - Sean Ang Teng Han
3rd - Jabez Law
 
Primary 3 & 4 (Girls)
1st - Idys Koh Gaoh Cai
2nd - Beverly Low Ying Tong
3rd - Cayla Tan Wan Yi
 
Primary 5 & 6 (Boys)
1st - Chia Shing Kee
2nd - Josh Chua Shao Han
3rd - Bradley Lye Jun Wei
 
Primary 5 & 6 (Girls)
1st - Zermaine Nicole Lew
2nd - Wen Biqing
3rd - Eunice Lim Zoe
 
 
2011
Primary 1 & 2 (Boys)
1st - Andy Wong Yan Kai
2nd - Chia Jun Yuen
3rd - Goi Jun Xin & Yap Ze Kai
 
Primary 1 & 2 (Girls)
1st - Natalie Lim
2nd - Lim Ye Ning
3rd - Janine Chew & Sun Zi Han
 
Primary 3 & 4 (Boys)
1st - Keith Teo Ee Gene
2nd - Josh Chua Shao Han
3rd - Gerald Yu Zong Jun & Yeoh Yu Yong
 
Primary 3 & 4 (Girls)
1st - Goi Rui Xuan
2nd - Pearlyn Koh
3rd - Flora Wan Yu Xin & Janelle Teo Boon Yen
 
Primary 5 & 6 (Boys)
1st - Ethan Poh
2nd - Tan Lucas
3rd - Bradley Lye Jun Wei & Chew Sze Yen 
 
Primary 5 & 6 (Girls)
1st - Zermaine Nicole Lew
2nd - Tay Hui Li
3rd - Geraldine Lee Boon Sim & Wen Biqing