Char Yong National Youth Top 10 Table Tennis Tournament (Past Champions)

Char Yong National Youth Top 10 Table Tennis Tournament (Past Champions)


       

 

2016

Boy’s 9 & Under

1st – Tan Nicholas

2nd – Zhou Jing He

3rd – Ng Hong Siu Aron

Girl’s 9 & Under

1st – Ong Yu Ting

2nd – Lai Neng Huen Chloe

3rd – Sun Rong Lu

Boy’s 12 & Under

1st – Quek Yong Izaac

2nd – Foo Fang Jun Jaedon

3rd – Huang Sikai

Girl’s 12 & Under

1st – Ser Lin Qian

2nd – Tan Zhao Yun

3rd – Zhou Jingyi

Boy’s 15 & Under

1st – Beh Kun Ting

2nd – Pang Yew En Koen

3rd – Yu Zong Jun Gerald

Girl’s 15 & Under

1st – Wong Xin Ru

2nd – Goi Rui Xuan

3rd – Koh Kai XIn Pearlyn

Boy’s 18 & Under

1st – Tan Lucas

2nd – Goh Shao Feng Ryan

3rd – Young Zhan Heng

Girl’s 18 & Under

1st – Lim Zoe Eunice

2nd – Tan En Hui

3rd – Monica Koh Jing Wen

 

2015

Boy’s 9 & Under

1st – Quek Yong Isaac

2nd – Tan Rayan

3rd – Jong Yik Kang

Girl’s 9 & Under

1st – Ser Lin Qian

2nd – Mok Hoi Ching Jacy

3rd – Chan Lu Wen

Boy’s 12 & Under

1st – Wong Yan Kai Andy

2nd – Chia Jun Yuen

3rd – Lim Dao Yi

Girl’s 12 & Under

1st – Tan Zhao Yun

2nd – Zhou Jingyi

3rd – Sun Zihan

Boy’s 15 & Under

1st – Pang Yew En Koen

2nd – Beh Kun Ting

3rd – Jabez Mason Law Yong Jun

Girl’s 15 & Under

1st – Lew Zermaine Nicole

2nd – Zhang Wanling

3rd – Tan En Hui

Boy’s 18 & Under

1st – Yin Jing Yuan

2nd – Tan Lucas

3rd – Goh Shao Feng Ryan

Girl’s 18 & Under

1st – Glayds Wong Yan Ling

2nd – Ang Wan Qi

3rd – Lau Ee Ian Hannah

 

2014

Boy’s 9 & Under

1st – Xu Han

2nd – Tan Zhao Ray

3rd – Zhao Jinlang

Girl’s 9 & Under

1st – Zhou Jingyi

2nd – Tan Zhao Yun

3rd – Ser Lin Qian

Boy’s 12 & Under

1st –Pang Yew En Koen

2nd – Ang Teng Han Sean

3rd – Law Yong Jun Jabez

Girl’s 12 & Under

1st – Low Min Yi

2nd – Koh Gaoh Cai Idys

3rd – Tan Li Lin Jassy

Boy’s 15 & Under

1st – Yu Zong Jun Gerald

2nd – Chia Shing Kee

3rd – Siak Yen Kar

Girl’s 15 & Under

1st – Tay Hui Wen

2nd – Lew Zermaine Nicole

3rd – Goi Rui Xuan

Boy’s 18 & Under

1st – Yin Jing Yuan

2nd – Yu Zong Jun Gerald

3rd – Chua Shao Han Josh

Girl’s 18 & Under

1st – Lew Zermaine Nicole

2nd – Tay Hui Wen

3rd – Koh Jing Wen Monica

 

2013

Boy’s 9 & Under

1st – Ng Daniel

2nd – Foo Fang Jun Jaedon

3rd – Huang Sikai

Girl’s 9 & Under

1st – Zhou Jingyi

2nd – Pang Wei Ting Charis

3rd – Tan Zhao Yun

Boy’s 12 & Under

1st – Yu Zong Jun Gerald

2nd – Pang Yew En Koen

3rd – Ang Teng Han Sean

Girl’s 12 & Under

1st – Koh Gaoh Cai Idys

2nd – Low Ying Tong Beverly

3rd – Koh Pearlyn

Boy’s 15 & Under

1st – Lucas Tan

2nd – Goh Shao Feng Ryan

3rd – Tan Rong Jun Daryl

Girl’s 15 & Under

1st – Tay Hui Li

2nd – Zeng Linda

3rd – Lew Zermaine Nicole

Boy’s 18 & Under

1st – Yin Jing Yuan

2nd – Goh Shao Feng Ryan

3rd – Koh Yik Kiat Kyros

Girl’s 18 & Under

1st – Tay Hui Li

2nd – Zeng Linda

3rd – Lew Zermaine Nicole

 

2012

Boy’s 9 & Under

1st – Wong Yan Kai Andy

2nd – Daren Tan Rong Wen

3rd – Shi Kexun

Girl’s 9 & Under

1st – Low Ying Tong Beverly

2nd – Natalie Lim Shiying

3rd – Sun Zihan

Boy’s 12 & Under

1st – Lye Jun Wei Bradley

2nd – Chia Shing Kee

3rd – Law Yong Jun Jabez

Girl’s 12 & Under

1st – Lew Zermaine Nicole

2nd – Wong Xin Ru

3rd – Zhang Wanling

Boy’s 15 & Under

1st – Yin Jing Yuan

2nd – Chua Shao Shxuan

3rd – Yap Heng Kai

Girl’s 15 & Under

1st – Tang Jiawen Cheryl

2nd – Lew Zermaine Nicole

3rd – Ng Xue Qi

Boy’s 18 & Under

1st – Yin Jing Yuan

2nd – Tay Jit Kiat

3rd – Julian Woo Jun Yuan

Girl’s 18 & Under

1st – Ng Xue Qi

2nd – Tang Jiawen Cheryl

3rd – Wong Hoi Ching Mandy

 

2011

Boy’s 9 & Under

1st – Chia Jun Yuen

2nd – Sean Ang Teng Han

3rd – Jensen Koh Wei

Girl’s 9 & Under

1st – Cayla Tan Wanyi

2nd – Idys Koh Gaoh Cai

3rd – Lu Hua Yu

Boy’s 12 & Under

1st – Tan Lucas

2nd – Chia Shing Kee

3rd – Bradley Lye Jun Wei

Girl’s 12 & Under

1st – Lew Zermaine Nicole

2nd – Lee Boon Sim Geraldine

3rd – Wen Biqing

Boy’s 15 & Under

1st – Yin Jing Yuan

2nd – Ban Hoe Han Benjamin

3rd – Oscar Chau Jia Liang

Girl’s 15 & Under

1st – Tang Jiawen Cheryl

2nd – Lim Yi Xuan

3rd – Lam Teng Si

Boy’s 18 & Under

1st – Yin Jing Yuan

2nd – Bryan Teo Yi Sen

3rd – Tan Kiat Yi Kerry

Girl’s 18 & Under

1st – Chau Hai QIng

2nd – Tang Jiawen Cheryl

3rd – Lim Yi Xuan